MIND the YOUTH

Erasmus+

Sąmoningumo mokymo jaunimo darbuotojams, siekiant pagerinti jų psichinę sveikatą

MISIJA

„Mindtheyouth“ yra dvejų metų projektas (05/2021–04/2023), kurio tikslas- pagerinti jaunų asmenų gerovę per sąmoningumą (mindfulness). Projekto tikslas- sukurti sąmoningumo programėlę sąmoningumo mokymams organizuoti, bei jaunimo darbuotojų profesiniam tobulėjimui, skatinant sąmoningumą jaunimo tarpe, bei siekiant padėti jiems įsisavinti ir praktikuoti sąmoningumą su tikslu gerinti jų psichinę sveikatą. Projektą finansuoja Europos Komisijos „Erasmus+“, (ES nėra atsakinga už projekto turinį ir šiame puslapyje pateiktą informaciją). Projektą vykdo 4 ES šalys.

Suomija (Sosped Foundation)

Lietuva (ERCC, Education, Research & Consultancy Center)

Kipras (STANDO LT)

Danija (AAU, Aalborg University)

Daugiau informacijos

Projekto metu dalyvaujančios šalys kartu parengs sąmoningumo mokymo paketą, įskaitant išsamią mokymo programą ir VR aplikaciją, kuri bus išleista projekto metu. Beto, taip pat bus atliestas mokymų vadovas su išsamia informacija apie sąmoningumą ir instrukcija apie VR programos naudijimą.

Darbo jaunimui nustatymo ir palaikymo galimybės

„MindTheYouth“ projektas siekia ne tik padėti jaunimo darbuotojams rasti naujus novatoriškus darbo metodus, bet ir pabrėžti aukštos kokybės jaunimo, kaip jaunų žmonių gerovės skatinimo, svarbą. Moksliškai įrodyta, kad sąmoningumas palaiko asmens psichinę sveikatą ir gerovę, tačiau jo praktika jaunimo darbe vis dar yra palyginti žemas. Taip yra todėl, kad žmonės, darbuotojai dirbantys su jaunimu, turinčių psichinių sunkumų, nėra pakankamai gerai įvaldę sąmoningumo metodus, kad išmokytų juos kitiems.

Projekto metu jaunimo darbuotojai ir jaunimas dalyvaus projekte per įvairius tarptautinius ir nacionalinius interviu, seminarus ir sąmoningumo sesijas. Kiekvienos projekto šalies dalyviai padės sukurti tikslinei grupei pritaikytą paketą ir taip skatins mokymo paketo naudojimą net ir pasibaigus projektui. Tarptautinis bendradarbiavimas prisideda prie mokymų paketo, kuris gali būti naudojamas Europoje ir net visame pasaulyje, sukūrimą, neatsižvelgiant į tautybę, spalvą ar geografinę vietą. Treniruočių paketas bus išverstas į skirtingas kalbas ir galės būti nemokamai parsisiųstas iš projekto svetainės.

MINDtheYOUTH – Inovacijų ir gerovės šaltiniai

VR (virtuali realybė) yra sparčiai auganti technologijos sritis, turinti didžiulį potencialą sveikatos priežiūros ir socialinės globos specialistams. Projektas apima VR technologijos specialistus, kurie jau turi patirties derinant VR technologijas ir sąmoningumo pratimus. VR programos pagringas - mokymosi aplinka, skirta sąmoningumo pratimų praktikavimui. Tokios programos kūrimas ir tinkamumas vartotojams atliepia tikslinės auditorijos (jaunimo darbuotojai ir jaunimas) poreikius.

Suomijai, Lietuvai, Kiprui ir Danijai šis projektas yra vertinga galimybė puoselėti tarptautinį bendradarbiavimą ir išmokti naujų dalykų vieni iš kitų.

Projekto tvarumo ir naudojimo planas

SUSISIEKIME

Dotacijos numeris 2020-3-FI01-KA205-092434

„MindTheYouth“ finansavo Europos Komisija pagal „Erasmus+“ programą. Europos Komisijos parama neužtikrina turinio patvirtinimo. Turinys atspindi tik autorių požiūrį, ir Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios informacijos naudojimą.

Autorinės teisės © 2021-2023 Mindeeyouth. Visos teisės saugomos.